Sıkça Sorulan Sorular

1- Benim kendime ait bir bestem var. Şarkımı nasıl hayata geçirebilirim ?

Öncelikle bestenizi duyabileceğimiz örnek bir kayıt istiyoruz. Elinizde böyle bir kayıt yoksa herhangi bir karşılık beklemeksizin stüdyomuzda kaydediyoruz. Daha sonra parçanızın tarzını, bizde uyandırdığı hissiyatı ve sizin de isteklerinizi göz önünde bulundurarak ne tarz bir düzenleme yapılacağı hakkında, kullanılabilecek enstrümanlar gibi konularda yol haritası çıkarıyor buna göre bir fiyat belirliyoruz.

2- Eserlerimi Spotify Itunes gibi dijital platformlarda nasıl yayınlayabilirim ? 

Firmamız tüm dijital müzik platformlarıyla anlaşmalıdır. Gülümser Müzik etiketiyle çıkan albüm veya single çalışmaları Spotify, Itunes, Muud, Deezer, Fizy gibi platformların tümünde ve 240 ülkede yayımlanmaktadır. Ayrıca eser(ler)inizi varsa klibiyle yoksa dijital kapağı ile birlikte Gülümser Müzik YouTube kanalında da paylaşıyoruz. Halihazırda stüdyo çalışması farklı stüdyolarda tamamlanmış çalışmalarınızı da bir değerlendirmeden geçirdikten sonra dijital olarak yayınlayabiliyoruz.

(Yukarıdaki örnek fotoğrafları inceleyebilirsiniz.)

3- Şarkıma klip çekmek istiyorum. Bana detaylı bilgi verebilir misiniz ? 

Öncelikle nasıl bir klip istediğinize dair bir karar vermiş olmanız gerekiyor. Performans klibimi yoksa hikayeli bir klip mi istiyorsunuz? İsterseniz ikisini de harmanlayıp bir klip çekebiliriz. Şayet kararsızsanız eserinizi dinleyip size nasıl bir gidişatın daha iyi olabileceğine dair fikirlerimizi sunabiliriz. Klibiniz için ne kadar çok bütçe ayırırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü klipte kullanılacak dekorasyon, ekipmanlar, kalabalık ekip kadrosu, cast ajanslardan gelecek oyuncular veya dansçılar, renkli led ışık sistemleri, makyöz (tarza ve yerine göre plastik makyaj da yapıyoruz) ve bunun gibi birçok daha detay, bütçenizle doğru orantılıdır. Drone dahil 4k çekim ekipmanlarımız da sizin hizmetinizde yer alacaktır.

 

Netd müzik kanalına eserinizi yayınlamak isterseniz eğer anlaşmış olduğumuz müzik firmalarından sizin adınıza yayınlanmasına onay verdiğinize dair bir sözleşme getirtiyoruz.  Netd, sizin eserinizi kaliteli görünüme sahip olan bir klip şartıyla yayınlayacaktır. Klibiniz mevcutsa bize yollamanız gerekecektir. Ayriyeten Netd, kanalı için sizden ekstra bir yayın ücreti alacaktır. Detayları yüz yüze veya irtibat numaramızdan bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

İrtibat numaramız : 0554 462 81 13 – Ozan Gülümser

5- Albüm çıkarmak istiyorum. Bunun için ne kadar bir süre gerekiyor ve maliyeti nedir?

Albüm çalışmasının ne kadar süreceği pek çok değişkene bağlıdır. Eser sayısı, eserlerin nasıl bir düzenlemeye sahip olacakları, çalışmada kullanılacak enstrümanların sayısı ve yoğunluğu gibi pek çok etken çalışma süresini etkileyecektir. En iyisi siz parçalarınızla birlikte stüdyomuza gelin bunu bir çay sohbetinde detaylıca konuşalım 🙂

6- Klip çekmek bütçemi aşıyor. Klipsiz bir şekilde parçalarımı nasıl yayınlayabilirim ?

Elinizde kaliteli bir kapak fotoğrafınız varsa  bunu kendi kanalımızda klip şartı olmadan yayınlayabiliriz.  Eğer elinizde bir fotoğraf/tasarım yoksa çekim stüdyolarımızda yeşil perdede ya da siyah perdede fotoğraflarınızı çekip güzel bir tasarım yapabiliriz.

Örnek videomuz aşağıdaki gibidir

7- Yayınlanmış olan eserlerime nasıl sponsorlu reklam verebilirim ?

Klibinize yasal olarak adwords üzerinden ayırdığınız reklam bütçesi kadar dünyada hangi bölgelerde görünmesini istiyorsanız, hedeflenen kitleye göre (yaş aralığı, cinsiyet,şehir gibi) sponsorlu reklam basıyoruz. Bu işlemin yapıldığına dair faturalandırılmasını eser sahibine güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz.

8- Kendime ait yazmış olduğum şiirler ve yazınsal eserlerim var. Bunu sizin aracılığınızla nasıl yayınlayıp kitap haline getirebilirim?

Eserlerinizi editörlerimiz vasıtasıyla inceleyip basıma hazır hale getiriyoruz. Dilerseniz kitabınızın kapak tasarımlarını da biz kendimiz sizin isteklerinizi baz alarak hazırlıyoruz. Kitabın maliyeti sayfa sayfa sayısına ve renk durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Eserlerinizi yasal olarak kültür bakanlığından bandrollü şekilde basıp dağıtım ve tanıtımını yapıyoruz.

Copyright © 2020 GÜLÜMSER MÜZİK | Rock Band by Catch Themes
Sohbeti Aç
1
Kısa yoldan bize ulaş :)
Merhaba, ben Ozan Gülümser. Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Powered by